Skip to main content

W cieniu palm i w rytmie mañany
(12 dni)

od 1180 EUR / os.

Propozycja dla tych, którzy podczas wakacji nie lubią się spieszyć i chcą spokojnie chłonąć atmosferę odwiedzanych miejsc:

  • nie zabraknie długich spacerów po Hawanie i czasu na spokojne wypicie drinka lub zakup pamiątek,
  • znajdziecie też kilka okazji do zatańczenia kubańskiej salsy,
  • skosztujecie wyśmienitego kubańskiego cygara podziwiając nieziemskie mogotes w Dolinie Viñales i zajrzycie do wnętrza jednej z tych skał,
  • poznacie przedstawicieli lokalnej fauny i wykąpiecie się w Morzu Karaibskim,
  • zobaczycie dwie kolonialne perełki – Cienfuegos i Trinidad,
  • a po zwiedzaniu odpoczniecie kilka dni na pięknej plaży w Varadero.

Program objazdu

Dzień 1

Przylot do Hawany, odprawa lotniskowa i transfer do casa particular w centrum miasta. Zakwaterowanie, kolacja we własnym zakresie, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby – Hawany. W programie między innymi  kolorowy zaułek Callejón de Hammel z muralami inspirowanymi kulturą i religią afro-kubańską, spacer po dzielnicy Vedado i wizyta w hotelu Nacional z krótką przerwą na drinka. Stąd amerykańskie kabriolety zabiorą nas na przejażdżkę po Malecónie i słynnej Piątej Alei w ekskluzywnej dzielnicy Miramar. Następnie przez El Bosque (Lasek Hawański) dotrzemy do Placu Rewolucji oraz w okolice twierdz broniących wejścia do portu. Stąd rozpościera się wspaniała panorama miasta. Przejażdżkę zakończymy w lokalnej restauracji, gdzie zjemy lunch. Po południu odwiedzimy Plac Katedralny i Plaza de Armas – najstarszy plac w Hawanie z budynkiem Pałacu Gubernatora oraz miejsca związane z Ernestem Hemingway’em – hotel Ambos Mundos i bar La Bodeguita del Medio. Dalej pospacerujemy w stronę Placu św. Franciszka na kurs salsy z lokalnymi partner(k)ami i usiądziemy w jednej z knajpek przy kolonialnym Plaza Vieja. Stąd udamy się na kolację połączoną z koncertem muzyki legendarnej grupy Buena Vista Social Club. Samodzielny powrót do kwatery na nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu coco-taxi zabiorą nas na przejażdżkę po centrum Hawany i przez Dzielnicę Chińską. Rozpoczniemy od zwiedzania wnętrz Kapitolu – monumentalnego budynku, który powstał jako siedziba kubańskiego parlamentu, a następnie pospacerujemy do Parku Centralnego, gdzie zobaczymy budynki Teatru Wielkiego, najstarszych hoteli na wyspie oraz Muzeum Narodowego Sztuk Pięknych. Wstąpimy na daiquirí do jednego z ulubionych barów Hemingway’a – El Floridita i przejdziemy na lunch do lokalnej restauracji. Czas wolny z okazją do zakupu pamiątek przy deptaku Obispo, a później spacer przez Paseo del Prado w kierunku dawnego Pałacu Prezydenckiego, gdzie obecnie znajduje się Muzeum Rewolucji (z zewnątrz). Usiądziemy na kawę w jednej z knajpek na Wzgórzu Anioła i późnym popołudniem przez Malecón wrócimy do kwatery. Kolacja we własnym zakresie lub dla chętnych wyjście na kolację do kabaretu Tropicana, który przed rewolucją cieszył oczy niejednego amerykańskiego mafioza (dodatkowo płatne).

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd z Hawany w kierunku prowincji Pinar del Río, słynącej ze swoich plantacji tytoniu. W programie postój na punkcie widokowym Los Jazmines z panoramą wpisanej na Listę UNESCO Doliny Viñales oraz zwiedzanie Jaskini Indianina (rejs podziemną rzeką). Następnie wizyta na plantacji tytoniu oraz lunch w lokalnej restauracji. Po południu krótka przejażdżka konna po Dolinie oraz piñacolada pod Muralem Prehistorii (jednym z największych naskalnych malowideł świata). Powrót do Hawany na wieczór i kolacja we własnym zakresie.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Guamá. Zwiedzanie mini-zoo i farmy krokodyli oraz krótki rejs motorówkami po kanałach Półwyspu Zapata, podczas którego zobaczymy rekonstrukcję wioski indiańskiej. Zjemy lunch z mięsem krokodyla, a następnie postaramy się znaleźć kolibry i przejedziemy do kwatery w Playa Larga. Czas na odpoczynek lub kąpiel w Zatoce Świń. Wieczorem wyjście na kolację (dodatkowo płatna).

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do jednej z pobliskich cenotes. Czas na kąpiele w Zatoce Świń (opcja all inclusive z obiadem w cenie). Jest to idealne miejsce dla wielbicieli snorklingu, możliwe odpłatne wynajęcie sprzętu na miejscu. Po południu czas na zdjęcia w Playa Girón – miejscu inwazji amerykańskiej na Kubę z 1961 r. i przejazd do Cienfuegos, gdzie zajrzymy na główny plac, z którego Paseo del Prado (najdłuższy deptak na Kubie) doprowadzi nas na drinka na tarasie Palacio del Valle – najpiękniejszego budynku w mieście. Przejazd do casa particular, zakwaterowanie i nocleg. Dla chętnych wyjście na kolację do lokalnej restauracji (dodatkowo płatne).

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku wodospadu El Nicho. Krótki trekking i czas na kąpiel. Następnie transfer do Trinidadu i zwiedzanie najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby (wpisanego na Listę UNESCO): brukowane uliczki, pałace baronów cukrowych z licznymi kolonialnymi muzeami, główny plac – Plaza Mayor, dawny klasztor franciszkanów oraz  Canchanchara – tawerna słynna z lokalnego trunku, będącego mieszanką miodu, cytryny i aguardiente! Czas wolny na zakup pamiątek oraz lunch z owocami morza w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie w casa particular w Trinidadzie, a wieczorem wyjście na kolację (płatna dodatkowo) oraz zabawę do Casa de la Música lub innego klubu muzycznego (powrót we własnym zakresie spacerem).

Dzień 8

Dzień przeznaczony na plażowanie nad Morzem Karaibskim na Półwyspie Ancón. Obiad w ranchonie przy plaży. Późnym popołudniem powrót do Trinidadu i wyjście na kolację (dodatkowo płatna).

Dzień 9

Po śniadaniu wykwaterowanie i wizyta w Valle de los Ingenios (Dolinie Cukrowni) – plantacje trzciny cukrowej i wioski zamieszkałe przez potomków niewolników, spośród których nie można ominąć Manaca Iznaga ze świetnie zachowaną hacjendą dawnych plantatorów. Tutaj wdrapiemy się na dawną dzwonnicę oraz skosztujemy świeżego soku trzcinowego – guarapo. Dla chętnych zjazdy na linie canopy tour ponad doliną (dodatkowo płatne). Następnie przejazd w kierunku Santa Clara – miasta, którego zdobycie przez Che Guevarę zadecydowało o triumfie kubańskiej rewolucji. Zobaczymy Guevara Memorial (miejsce pochówku Che) i pomnik pociągu pancernego. Lunch w lokalnej restauracji i przejazd do Varadero. Zakwaterowanie w hotelu 5* all inclusive i rozstanie z przewodnikiem.

Dzień 10-11

Wypoczynek w hotelu all inclusive, plażowanie, kąpiele w oceanie i basenach, korzystanie z hotelowych barów i programów animacyjnych. Przykładowe hotele: Melia Varadero, Grand Memories, Iberostar Laguna Azul, Iberostar Bella Vista. Za dopłatą możliwość wybrania się na wycieczkę katamaranem na rajską wyspę.

Dzień 12

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godziny 12.00) i transfer na lotnisko w Hawanie w zależności od godziny wylotu.

Uwagi:

W cenie wycieczki: 

Nie wliczone w cenę: 

CONTACT ET RÉSERVATIONS

Anna Jesionczak

Maciej Lopez

E-mail address: