Skip to main content

Kuba w pigułce
(8 dni)

od 800 EUR / os.

Podczas tego objazdu doświadczycie wszystkiego, co nieodłącznie związane jest z Kubą:

  • pospacerujecie pośród kolonialnych zabytków Hawany, wypijecie daiquirí w barze Hemingway’a i udacie się na przejażdżkę po mieście amerykańskim kabrioletem,
  • skosztujecie wyśmienitego kubańskiego cygara podziwiając nieziemskie mogotes w Dolinie Viñales i zajrzycie do wnętrza jednej z tych skał,
  • nakarmicie krokodyle z Półwyspu Zapata, będziecie obserwować kolibry i posnurkujecie na rafach w Morzu Karaibskim,
  • poznacie Cienfuegos – miasto nazywane „Perłą Południa” i wykąpiecie się w pobliskim wodospadzie El Nicho,
  • przeniesiecie się w czasy baronów cukrowych i niewolników z Trinidadu i Doliny Cukrowni, posłuchacie o afro-kubańskich obrzędach, a następnie zatańczycie salsę w słynnej Casa de la Música,
  • odwiedzicie rewolucyjną Santa Clarę, gdzie spoczywa Che,
  • z mojito w ręku będziecie rozkoszować się jednymi z najpiękniejszych kubańskich plaż w Varadero.

Program objazdu

Dzień 1

Przylot do Hawany, odprawa lotniskowa i transfer do casa particular w centrum miasta. Zakwaterowanie, kolacja we własnym zakresie, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby – Hawany. W programie między innymi kolorowy zaułek Callejón de Hammel z muralami inspirowanymi kulturą i religią afro-kubańską, spacer po dzielnicy Vedado i wizyta w hotelu Nacional z krótką przerwą na drinka. Stąd amerykańskie kabriolety zabiorą nas na przejażdżkę po Malecónie i słynnej Piątej Alei w ekskluzywnej dzielnicy Miramar. Następnie przez El Bosque (Lasek Hawański) dotrzemy do Placu Rewolucji oraz w okolice twierdz broniących wejścia do portu. Czas na zdjęcia u stóp pomnika Chrystusa Hawańskiego, a później przeprawa tramwajem wodnym przez Zatokę Hawańską. Spacer po starówce: Stary Plac z piękną kolonialną architekturą, Plac św. Franicszka, Plac Katedralny i Plac Broni z najstarszym budynkiem w Hawanie (Castillo de Real Fuerza) oraz Pałacem Gubernatora. Po drodze obiad w lokalnej restauracji, a po nim przejście deptakiem Obispo do miejsc związanych z Ernestem Hemingway’em (hotel Ambos Mundos i bar El Floridita) oraz do Parku Centralnego z budynkami Kapitolu, Gran Teatro de la Habana oraz Muzeum Narodowego Sztuk Pięknych (z zewnątrz). Na zakończenie przejazd coco-taxi przez Barrio Chino do casa particular. Krótka przerwa i wyjście na kolację połączoną z koncertem Buena Vista Social Club. Samodzielny powrót do kwatery na nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd z Hawany w kierunku prowincji Pinar del Río, słynącej ze swoich plantacji tytoniu. W programie postój na punkcie widokowym Los Jazmines z panoramą wpisanej na Listę UNESCO Doliny Viñales oraz zwiedzanie Jaskini Indianina (rejs podziemną rzeką). Następnie wizyta na plantacji tytoniu i lunch w lokalnej restauracji. Na zakończenie wypijemy piñacoladę pod Muralem Prehistorii (jednym z największych naskalnych malowideł świata) i wrócimy do Hawany. Kolacja we własnym zakresie lub dla chętnych wyjście na kolację z rewią Tropicana, która przed rewolucją cieszyła oczy niejednego amerykańskiego mafioza (dodatkowo płatne).

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Guamá. Zwiedzanie farmy krokodyli oraz krótki rejs motorówkami po kanałach Półwyspu Zapata. Degustacja mięsa z krokodyla, a następnie obserwacja kolibrów oraz czas na kąpiel w Zatoce Świń lub pobliskiej cenocie (opcja all inclusive z obiadem w cenie). Jest to idealne miejsce dla wielbicieli snorklingu, możliwe odpłatne wypożyczenie sprzętu na miejscu. Po południu czas na zdjęcia w Playa Girón – miejscu inwazji amerykańskiej na Kubę z 1961 r. i przejazd do Cienfuegos, gdzie zajrzymy na główny plac, z którego Paseo del Prado (najdłuższy deptak na Kubie) doprowadzi nas na drinka na tarasie Palacio del Valle – najpiękniejszego budynku w mieście. Przejazd do casa particular, zakwaterowanie i nocleg. Kolacja we własnym zakresie.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku wodospadu El Nicho. Krótki trekking i czas na kąpiel. Następnie transfer do Trinidadu i zwiedzanie najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby (wpisanego na Listę UNESCO): brukowane uliczki, pałace baronów cukrowych z licznymi kolonialnymi muzeami, główny plac – Plaza Mayordawny klasztor franciszkanów oraz Canchanchara – tawerna słynna z lokalnego trunku, będącego mieszanką miodu, cytryny i aguardiente! Czas wolny na zakup pamiątek oraz lunch z owocami morza w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie w casa particular w Trinidadzie, a wieczorem wyjście na kolację (płatna dodatkowo) oraz zabawę do Casa de la Música lub innego klubu muzycznego (powrót we własnym zakresie spacerem).

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie i wizyta w Valle de los Ingenios (Dolinie Cukrowni) – plantacje trzciny cukrowej i wioski zamieszkałe przez potomków niewolników, spośród których nie można ominąć Manaca Iznaga ze świetnie zachowaną haciendą dawnych plantatorów. Tutaj wdrapiemy się na wieżę obserwacyjną oraz skosztujemy świeżego soku trzcinowego – guarapo. Dla chętnych zjazdy na linie canopy tour ponad doliną (dodatkowo płatne). Następnie przejazd w kierunku Santa Clara – miasta, którego zdobycie przez Che Guevarę zadecydowało o triumfie kubańskiej rewolucji. Zobaczymy Guevara Memorial (miejsce pochówku Che) i pomnik pociągu pancernegoLunch w lokalnej restauracji i przejazd do Varadero. Zakwaterowanie w hotelu 5* all inclusive i rozstanie z przewodnikiem.

Dzień 7

Wypoczynek w hotelu all inclusive, plażowanie, kąpiele w oceanie i basenach, korzystanie z hotelowych barów i programów animacyjnych. Przykładowe hotele: Melia Varadero, Grand Memories, Melia Peninsula, Iberostar Laguna Azul, Iberostar Bella Vista.  Za dopłatą możliwość przedłużenia pobytu w Varadero o dodatkowe dni oraz wybrania się na wycieczkę katamaranem na rajską wyspę.

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godziny 12.00) i transfer na lotnisko w Hawanie w zależności od godziny wylotu.

Uwagi:

W cenie wycieczki: 

Nie wliczone w cenę: 

CONTACT ET RÉSERVATIONS

Anna Jesionczak

Maciej Lopez

E-mail address: