Skip to main content

BIENVENIDOS

Podróże na Kubę po polsku!

Witajcie,
podczas organizowanych przez nas wyjazdów, chcielibyśmy podzielić się z Wami znajomością kubańskiej kultury, historii, tradycji, folkloru i kulinariów, a także służyć pomocą w różnych sytuacjach, które mogą zaistnieć w czasie pobytu na tej karaibskiej wyspie. Z turystyką jesteśmy związani od 2001 r. jako absolwenci studiów turystyki i rekreacji, pasjonaci podróży, piloci wycieczek, rezydenci i przewodnicy na różnych kierunkach (m.in. Europa Środkowa, Bałkany, Półwysep Iberyjski, Ameryka Południowa i Karaiby). Ale to właśnie Kuba skradła nasze serca.

CO O NAS MÓWIĄ?

Ania to profesjonalistka poruszająca się po Kubie, jak ryba w wodzie. Potrafi zorganizować wszystko, łącznie z taksówką, która odbierze turystów z innego końca wyspy, aby znaleźć się w Hawanie. Zorganizuje wszystko, czego turysta chce doświadczyć, czy zobaczyć. Zna super knajpy, największe atrakcje, organizuje turystom najlepsze miejsca, najlepsze auta, zabiera do kultowych lokali. Świetnie zna historię wyspy, wszystkie atrakcje i tamtejszą rzeczywistość. Bardzo serdeczna i pomocna. Numerem 1 pozostanie jednak wyprawa z Anią do Doliny Viñales! Wystarczy słowo, gdzie by się chciało znaleźć, a Ania przygotuje wspaniałą wycieczkę. A jest jeszcze sporo rzeczy i miejsc na Kubie, których chciałoby się doświadczyć i zobaczyć. I mam nadzieję, że jeszcze tam wrócimy i jeszcze się spotkamy. Wyjechaliśmy z niedosytem mimo ogromu wrażeń, jakich dostarczyła nam Ania i tak różnorodnie i ciekawie zapełnionego całego czasu. Pozdrawiamy!

Beata Jaworska15 czerwca 2020

Chwila poświątecznej zadumy - jeśli święta nie w Polsce (nic nie może równać się jednak z karpiem na maśle klarowanym smażonym i z barszczem z uszkami!) to polecam święta na Kubie! A jeżeli święta na Kubie, to tylko pod batutą Macieja Lopeza! Bo on wieeee i ogarnie wszyyystkoooo! A tak naprawdę, to trochę mniejsza z tym "gdzie", bo ważne tylko z kim! Baaardzo dużo miłości od Kończali!

Karolina & Piotr Kończal26 grudnia 2019

Podziękowania dla Kasi!
Kasia to perła Kuby, która dokładnie wie jak zainteresować i przekazać piękno tej wyspy dla turysty w wieku od 20 do 50 roku życia. Jej znajomość miejsca urzekła nas w pierwszej minucie opowiadania o Hawanie. Przekaz historii tego miejsca, degustacje kulinarne, miejsca kultowe, wszystko to połączone z przejazdem lokalnymi środkami transportu (wspaniałe kabriolety, jajeczka, powozy konne) sprawiły, że wycieczka dwudniowa stała się chwilą. Każdy z nas marzył o wydłużonym czasie podróży po tak pięknym i urokliwym mieście jakim jest HAWANA, a nocny wypad na koncert BUENA VISTA to miło zakończony dzień w towarzystwie urokliwej muzy i prawdziwego SHOW. Kasiu będąc na wielu indywidualnych wycieczkach, to w Hawanie poczułem niedosyt i z zainteresowaniem wydłużyłem czas naszej wycieczki. Pozdrawiamy i dziękujemy za profesjonalne opracowanie wycieczki którą polecamy u Ciebie w 101%.

Przemek & Agnieszka & Jan Janowscy1 października 2022

Fantastycznie! Mieliśmy super dzień, Javier spisuje się na medal. Jesteśmy padnięci, ale bardzo zadowoleni z dnia. Plan wycieczki po Hawanie był bardzo przemyślany, zobaczyliśmy tyle różnych aspektów miasta. Jesteśmy oboje pod wrażeniem.
-------
The impossible is possible only with Javier and Ania. They can help to organise the best time ever. With my husband we stayed for a week and got on a tour organised by them. Very good organisation and planning - we managed to see so many interesting places: Havana, Viñales, Trinidad, Varadero and others such as Cienfuegos and Pig Bay. Great value for a reasonable price. Highly recommend.

Magdalena & Mariusz Kosior23 września 2023

Czy polecam? Oczywiście! Polecam! Co polecam w HAVanna4U? Wszystko! Świetna organizacja, dopilnowanie szczegółów i otwarte, serdeczne podejście. Dawno nie czułam się tak dopieszczona na każdym etapie naszej podróży w kraju, w którym wszystko miało prawo zawieść - tzw. pełna profeska. Następny pobyt napewno będzie tylko z HAVanna4U! Macieju, bardzo Ci dziękujemy i mam nadzieję, że jeszcze się na Kubie spotkamy. Asiu, całujemy i również - do zobaczenia!

Dorota Werkowski1 marca 2020

Dobry przewodnik z dużą wiedzą. Dużo ciekawych miejsc. Wszystko zorganizowane i dopięte. Całość oceniam na bardzo dobry

Paweł K.3 października 2023

Bardzo fajna wycieczka, dobrze zorganizowana, zobaczyliśmy wszystkie miejsca, które należy zobaczyć będąc na Kubie. Pani Ania z ogromną wiedza, dobrze się słuchało jej opowieści. Kierowca sympatyczny, doświadczony czuliśmy się bezpieczni i zaopiekowani.

Anna25 września 2023

Podróż na Kubę? Tylko z Anią! Ogromna, do pozazdroszczenia wiedza o kraju, jego historii, ludziach i przyrodzie. Doskonałe cechy organizatorskie, rozeznanie w terenie, do tego wysoka kultura osobista i interesujący sposób opowiadania. Pilotka w bardzo interesujący sposób dzieliła się z grupą imponującą wiedzą używając przy tym bogatego języka. Biorąc pod uwagę, że Kuba jest dość trudnym krajem do samodzielnego podróżowania to zdecydowanie polecam skorzystanie z usługi pilota Ani. W pełni zasługuje na pochwałę.

Piotr Szysłowski3 października 2023

Pełen profesjonalizm, transport na czas i to jeszcze jaki! Apartamenty bajeczne i chciałoby się tam zostać ale Kuba wzywa do zwiedzania. Śniadania mega, nie da się tego wszystkiego wsunąć. Do tego stały kontakt z Maciejem. Polecam z całego serca

Jolanta Mentlak3 grudnia 2019

Polecam i będę polecał. Pani Ania to chodząca encyklopedia, która z wielką pasją i zaangażowaniem opowiada i oprowadza po Kubie. Dużo podróżuję po świecie i uważam, że to topowa przewodniczka. Do tego wszystkiego mieszka na Kubie od kilku lat i potrafi się odnaleźć w każdej sytuacji. Przekonajcie się sami a nie pożałujecie. Jak podróżujecie na Kubę, weźcie coś z Polski (długopisy, słodycze, odzież, artykuły higieniczne). Ania będzie wiedziała co z tym zrobić i kogo obdarować. Pozdrawiam serdecznie.

Damian Badura22 września 2023

Polecam serdecznie usługi HAVanna4U. Są to ludzie kompetentni i w każdej sytuacji pomocni. Korzystam z ich usług od wielu lat i jeszcze nigdy mnie nie zawiedli. Szczególnie polecam panią Anię, dzięki której poznałem i ciągle jeszcze poznaję najciekawsze miejsca na Kubie, folklor Kuby i najciekawsze imprezy z rytmiczną muzyką. Jeżeli ktoś lubi wypocząć w słońcu, przy pysznym koktajlu, muzyce, najsmaczniejszych potrawach i wieczorem rytmicznie salsę potańczyć, to jest jedyny adres dla polskiego turysty. Również pomoc przy znalezieniu hotelu lub apartamentu polecam wszystkim. Żadne inne biuro podróży nie zna takich pięknych obiektów! Czy jak byłem sam, czy z grupą. Na wszystko Ania znalazła pasujące i przepiękne miejsce z pięknym widokiem, balkonem, a nawet z basenem za małe pieniądze. Korzystam też zawsze z usług transportowych i prywatnych wycieczek. Byłem i jestem zawsze zachwycony. Polecam wszystkim! Chcecie poznać Kubę - to tylko do nich. A może macie szczęście i zaopiekuje się wami też pani Ania, to wtedy będziecie jeździli na Kubę co roku, tak jak ja to teraz robię. Bo Kuba ma nieograniczony zasób niespodzianek. Pozdrawiam wszystkich

Mariusz Pytkowski22 września 2023

Wrażenia niepowtarzalne. Hawana zawsze była na mojej "bucket list", nie bez powodów. Jej mieszkańcy także "zdali egzamin". Czuliśmy się bardzo dobrze zaopiekowani, Pani Rozalia zdecydowanie stanęła na wysokości zadania.

Armand Czapliński18 sierpnia 2023

Bardzo dziękuje Ani za wszelka pomoc moja karta płatnicza nie chciała ze mną współpracować, wybawiła mnie z tego kłopotu Ania. Odpowiadała na każde moje pytania, czy wiadomości. Dwukrotnie ratowała mnie gotówką i zawsze służyła pomocą. Z całego serca pozdrawiam Ciebie Aniu i jak najbardziej polecam. Anioł nie człowiek!

Em Angie30 kwietnia 2021

Wspaniała wycieczka poprowadzona przez panią Anię. Dzięki niej tak dokładnie mogliśmy poznać nie tylko kubańską stolicę, ale również wspaniałą Dolinę Viñales, Półwysep Zapata i dwie kolonialne perły - Trinidad i Cienfuegos. Bardzo dziękujemy i polecamy z całego ❤

Dariusz Niedzielski7 marca 2021

Bardzo polecam!!!! Sam korzystałem i wszystko zawsze super dopracowane! Pani Ania mieszka w Hawanie i pomoże wszystko ogarnąć. Nam bardzo pomogła.

Janusz Błaszczyk10 grudnia 2020

Spędziliśmy na Kubie 2 tygodnie i objechaliśmy ją z każdej strony. Ostatnie 3 dni odpoczywaliśmy już stacjonarnie w hotelu w Varadero. Z każdej "ważniejszej" podróży robimy sobie taką pamiątkę, która w mgnieniu oka oddaje jej atmosferę. Podróż na Kubę uważamy za jedną z przygód naszego życia, bardzo udaną i niezwykle interesującą. W dużym stopniu było to zasługą naszej pilotki( Ani Jesionczak), którą "żyje" wśród Kubańczyków na co dzień i potrafi w przystępny i ciekawy sposób przekazać swoją ogromną wiedzę na temat Kuby. Zarówno historyczną jak i ciekawostki z życia codziennego mieszkańców wyspy. Było to dla nas zderzenie kultur, zwyczajów, krajobrazów, kolorów, smaków, dosłownie prawie wszystkiego w porównaniu z Polską. Polecamy wszystkim przeżycia takiej przygody. Sądzimy, że każdy znajdzie tam coś coś dla siebie.

Artur Dąbkowski28 listopada 2020

Super wycieczka!!! Ciekawa...nienudna!!! dużo mojito, może trochę za dużo. Nikt nie zmuszał, przymusu nie było Niesamowita ilość fajnych newsów o Kubie, dziewczyna młoda, super zorientowana, aż dziw!!! No mega daje radę! Wszystko wie, co, jak, gdzie fajne kluby, sklepy, drinki, żarcie itd... Chętnie się dzieli wiedzą!!! Bezpiecznie i bardzo interesująco!!! Gorąco było bardzo...️ i szczerze polecam!!! P.S. Droga Pani Aniu.... przepraszamy, że byliśmy głośno Dziękujemy za wyrozumiałość....no i do zobaczenia!!!! Wrócimy na pewno, musimy przejść się po Hawanie i Trinidadzie jeszcze raz!!! Ściskamy Panią i bardzo, bardzo dziękujemy!!! Jest Pani zdecydowanie najlepsza. Saludos!!!

Przemysław Dmochowski5 maja 2020

Przewodnik świetnie przygotowany merytorycznie. Korzystaliśmy z wycieczki "Hawana expres". Bardzo bogaty program, wszystkie najważniejsze punkty Hawany, świetny obiad w klimatycznej lokalnej restauracji w cenie. Drinki również w cenie. Przejażdżka ponad 2h kultowymi autami cabrio w bardzo dobrym stanie też w cenie. Serdecznie polecam. Byliśmy zachwyceni.

Marcin Dudziński16 lutego 2020

Serdecznie polecam. Przy Ani i Kasi, wycieczki, które były nie realne do zrealizowania stały się możliwe

Natalia Bruzda11 lutego 2020

Wszystko Super! polecam serdecznie! Lepiej trafić nie mogliśmy! 🙂

Mateusz Wójcik7 stycznia 2020

Polecamy w 100% Hawana z Panią Joanną rewelacja. Trochę czujemy niedosyt Hawany, dlatego jeszcze wrócimy. Pozdrawiamy i dziękujemy.

Monika Szypusińska23 września 2019

Bardzo milo było nam spędzić dzień w Viñales z Panią Asią. Niesamowita osoba, która naprawdę dużo nam opowiedziała. Samo jej słuchanie to przyjemność Pozdrawiamy i oczywiście polecamy!

Agnieszka Ostrowska-Borkowska4 września 2019

Polecam!! Najlepsza agencja na Kubie!!!

Monika Renata Zabagło27 sierpnia 2019

Korzystaliśmy podczas 2-tygodniowego pobytu na Kubie i jesteśmy zachwyceni jak atrakcyjnie i perfekcyjnie udało nam się - właśnie dzięki rewelacyjnej Ani z HAVanna4U - poznać Kubę i to od strony bardziej oficjalnej - zabytki, historia itp. przez kulturę, także tą tak barwną i roztańczoną uliczną, po ogrom ciekawostek, których Ania zna nieskończoną ilość i których słuchać można bez końca z zapartym tchem. Dzięki operatywności Ani -HAVanna4U udało się nawet całej naszej prawie 50 osobowej grupie być w 2016 na darmowym koncercie the Rolling Stones w Hawanie.

Maria Wika5 maja 2020

Ania jest doskonałym pilotem i przewodnikiem. Jej wiedza i sposób jej przekazania są na najwyższym poziomie. Od chwili pierwszego kontaktu na lotnisku w Varadero do chwili odlotu, dzięki Ani pobyt na wyspie był wspaniały. jeśli uda się Wam zwiedzać Kubę z Anią, możecie być pewni, że zobaczycie i usłyszycie wszystko, co należy o historii kraju, współczesnej Kubie i jej mieszkańcach wiedzieć. Ania lubi sprawiać miłe niespodzianki, ale to już trzeba zobaczyć na miejscu.

Marek Młodożeniec20 lutego 2019

Najlepsza przewodniczka ever, z niesamowitą wiedzą na temat Kuby, a w dodatku poruszająca się po kubańskiej rzeczywistości niczym ryba w wodzie. Szczerze POLECAM ♥️

Włodek Wielogórski14 grudnia 2018

Świetna znajomość lokalnego rynku. Gratuluję Aniu i trzymam kciuki za sukces! Zawsze miło mi będzie wrócić do Hawany, którą poznałem tak dobrze w Twoim towarzystwie.

Mariusz Grabowy9 grudnia 2018

Super zorganizowane 2 dni w Hawanie ❤️❤️ Polecam! Dziękuję Asi i Maciejowi za pokazanie prawdziwej Kuby. Do zobaczenia

Daria Fingas15 sierpnia 2019

Odwiedziłem ponad 100 krajów i z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że Ania jest najlepszą przewodniczką, która w niezwykle profesjonalny i ciekawy sposób potrafiła zainteresować Kubą. Polecam!

Konrad Maicki30 września 2023

Zwiedzaliśmy Hawanę z Maćkiem i część Kuby w miejscach przez niego wskazanych. Było super. Tylko z Maćkiem!!! Gorąco polecam! Korzystajcie z jego wiedzy i kontaktów a także miejsc noclegowych polecanych przez Maćka. Organizacja bez zarzutów ! Maciek! Maciek! Tylko Maciek!!! Pozdrawiam

Fidel Fidel16 sierpnia 2019

Polecam z całego serca współpracę z Maciejem Lopez, jestem bardzo wdzięczna za pomoc i wsparcie w organizacji logistyki mojej wyprawy Cuba Magica. Pełen profesjonalizm, transfery na czas i pomimo kryzysu paliwowego na Kubie, w dobrej cenie (a mam porównanie sprzed kryzysu rok temu innego przewodnika). Casas particulares zaproponowane przez HAVanna4u dla nas w Hawanie, Trinidad i Matanzas to perełki, jeśli chodzi o lokalizację, standard i obsługę, miało być magicznie i było na 1000%. Zwiedzanie Hawany z Asią Kubanką z polskimi korzeniami interesujące i wzruszające, okraszone historiami z życia na Kubie. I jeszcze jedno dla mnie bardzo ważne przy takiej współpracy pozytywne nastawienie, dobra energia i poczucie humoru. Dziękuję i w styczniu wracamy po więcej.

Marta Jezierska20 listopada 2019

Maciek jest najlepszy. Pozdrawiam️

Eugeniusz Wan15 sierpnia 2019

Miałem przyjemność poznać Maćka w Hawanie, bardzo konkretny gość, zrobił na nas bardzo duże wrażenie znajomością tematu. Bardzo mile spędzony czas w jego towarzystwie. Maciek - było super! Pozdrawiamy i POLECAMY.

Daniel Pająk15 sierpnia 2019

Wspaniały pilot i przewodnik ❤

Ewa Jesionczak10 grudnia 2018

Przepiękna i przerażająca. Trudno to opisać…Koniecznie trzeba tam być! Kuba jest niesamowita - kolorowa jak nic innego, ludzie przecudowni, a muzyka napływa z każdego zakamarka. Warto być tam dla tych zalet, ale jeszcze bardziej warto być tam dla jej wad - ogromna bieda, braki w sklepach…na kartki, dzieciaki proszące o słodycze - dlatego warto odwiedzić Kubę - aby docenić to co się ma! Miałam szanse wchłonąć Kubę w 100%. Dziękujemy za Anię - przewodnik, która ma niesamowita wiedzę ❤️

Klaudia, Mystkówiec-Kalinówka20 września 2023

Ania to super przewodniczka. Wakacje na Kubie były moimi najlepszymi!

Dawid Sas9 grudnia 2018

Ania jest bardzo miłą, cierpliwą, kompetentną pilotką i przewodniczką po Kubie.

Wanda Gro17 grudnia 2018

Zdecydowanie tak! Ania pokazała nam ciekawe miejsca w Hawanie, ciekawie opowiada jest przy tym miłą i ciepła osobą. Pomogła nam również jak potrzebowaliśmy pomocy w ostatnich dniach pobytu na Kubie.

Joanna Polakowska7 stycznia 2020

OFERTA

WYCIECZKI Z HAWANY
WYCIECZKI Z VARADERO
OBJAZDY
NOCLEGI

NASI PRZEWODNICY

Podczas realizacji naszych wycieczek i objazdów współpracujemy z najlepszymi lokalnymi przewodnikami, mieszkającymi na stałe na wyspie, tworząc niesamowity zespół ludzi kochających ten piękny kraj. Znamy Kubę od podszewki, a naszą pasją dzielimy się z turystami z całego świata. Oprowadzamy Klientów zarówno w języku polskim, jak też angielskim, hiszpańskim, francuskim i niemieckim. Zawsze staramy się być entuzjastycznymi gospodarzami, którzy chcą jak najlepiej zadbać o każdy szczegół udanych wakacji, a rozwiązywanie trudnych sytuacji nie jest nam obce. Lubimy towarzystwo innych ludzi i nieustannie poszukujemy nowych, egzotycznych i fascynujących miejsc, które wzbogacają naszą ofertę.

Anna Jesionczak

Poznanianka związana z wyspą od ponad 10 lat. Zawodowo – pilot wycieczek i przewodnik, a prywatnie żona Kubańczyka (zgłębiająca obecnie tajniki przygotowywania ryżu z fasolą). Pasjonatka podróży, kubańskiej kultury i muzyki, która chętnie dzieli się swoją wiedzą z turystami i zawsze ma jakąś ciekawostkę w zanadrzu. Będąc pod tak dobrą opieką, pozostaje już tylko relaks i zwiedzanie wyspy z uśmiechem na twarzy każdego dnia.

Maciej Lopez

Człowiek wielu zainteresowań, za którym ciężko nadążyć. Niezwykle sprawny organizator i rewelacyjny animator, który już od 2001 r. prowadził wyjazdy po Meksyku i Kubie. Urodził się w polsko-kubańskiej rodzinie i do 18 roku życia wychowywał się na Kubie wraz z 9 rodzeństwa – zabrakło 1 do drużyny piłkarskiej… Zna ten kraj od podszewki, a każdy wyjazd w jego towarzystwie to niesamowita przygoda pełna ciekawych historii i anegdot.

Luis Javier Mendez

120% Kubańczyk, urodzony i dorastający w stolicy, gdzie skończył studia językowe na Uniwersytecie Hawańskim. Tak więc to właśnie jego spotkacie na naszych wycieczkach prowadzonych po angielsku, francusku, niemiecku i oczywiście po hiszpańsku. Jest przewodnikiem z ponad 12-letnim doświadczeniem, który uwielbia historię i statystykę, a także chętnie opowiada o urokach i absurdach życia na wyspie. To on podczas Waszych wakacji zabierze Was na najlepsze imprezy taneczne, najpiękniejsze zachody słońca oraz rewelacyjne degustacje rumu i cygar. Aktualnie uczy się polskiego – trzymamy kciuki!

BESTSELLERY

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE PRZEZ NASZYCH KLIENTÓW

NAPISZ DO NAS

    CONTACT ET RÉSERVATIONS

    Anna Jesionczak

    Maciej Lopez

    E-mail address: