Skip to main content

Kuba pół na pół
(15 dni)

od 1350 EUR / os.

Idealna opcja dla tych, którzy nie tylko chcieliby dużo zobaczyć, ale też wypocząć na pięknych kubańskich plażach:

  • zwiedzicie najważniejsze miejsca zachodniej i centralnej Kuby – Dolinę Viñales, Hawanę, Półwysep Zapata, Cienfuegos, Trinidad i Santa Clarę,
  • będziecie mieć wiele okazji do plażowania i kąpieli (w Zatoce Świń, Morzu Karaibskim, pod wodospadem El Nicho i w Oceanie Atlantyckim na wyspie Cayo Santa María),
  • przejedziecie się amerykańskimi kabrioletami i coco-taxi,
  • będziecie się cieszyć muzyką i tańcem w towarzystwie najlepszych kubańskich koktajli.

Program objazdu

Dzień 1

Przylot do Hawany, odprawa lotniskowa i transfer do casa particular w centrum miasta. Zakwaterowanie, kolacja we własnym zakresie, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby – Hawany. W programie między innymi spacer po dzielnicy Vedado (przed rewolucją dzielnica bogaczy), wizyta w kolorowym zaułku Callejón de Hammel z muralami inspirowanymi kulturą i religią afro-kubańską, hotel Nacional  oraz zdjęcia na Malecónie.  Przejazd coco-taxi do Parku Centralnego z budynkami Kapitolu, Gran Teatro de la Habana oraz Muzeum Narodowego Sztuk Pięknych. Zwiedzanie wnętrz Kapitolu, wybudowanego jako siedziba kubańskiego parlamentu i przejście na lunch do lokalnej restauracji. Po obiedzie czas na zakup pamiątek w  hali targowej Mercado de San José oraz spacer po Habana Vieja – Plaza Vieja z piękną kolonialną architekturą, Plaza de San Francisco oraz deptak Obispo z miejscami związanymi z Ernestem Hemingway’em (hotel Ambos Mundos i bar El Floridita). Następnie przez Paseo del Prado dotrzemy do dawnego Pałacu Prezydenckiego, w którym obecnie znajduje się Muzeum Rewolucji (z zewnątrz). Powrót do kwatery, a po krótkim odpoczynku ruszymy na kolację połączoną z koncertem muzyki legendarnej grupy Buena Vista Social Club. Samodzielny powrót do miejsca zakwaterowania.

Dzień 3

Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Hawany: spacer do fabryki cygar, a po jej zwiedzaniu przejażdżka amerykańskimi kabrioletami: niewielka degustacja rumu w dawnej fabryczce Bocoy, Plac Rewolucji, okolice zabytkowego Cmentarza im. Krzysztofa Kolumba, El Bosque (Lasek Hawański), ekskluzywna dzielnica Miramar z jej pełną ambasad Piątą Aleją oraz Malecón i broniąca wejścia do portu twierdza El Morro (punkt widokowy). Następnie lunch w lokalnej restauracji, wizyta w barze Bodeguita del Medio, spacer przez Plac Katedralny i Plac Broni z najstarszym budynkiem w Hawanie (Castillo de Real Fuerza) oraz Pałacem Gubernatora. Czas wolny na kawę, a później kurs salsy z kubańskimi partner(k)ami. Powrót do casa particular, a wieczorem dla chętnych wyjście na kolację z rewią Tropicana, która przed rewolucją cieszyła oczy niejednego amerykańskiego mafioza.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd z Hawany w kierunku prowincji Pinar del Río, słynącej ze swoich plantacji tytoniu. W programie postój na punkcie widokowym Los Jazmines z panoramą wpisanej na Listę UNESCO Doliny Viñales oraz zwiedzanie Jaskini Indianina (rejs podziemną rzeką). Następnie wizyta na plantacji tytoniu oraz lunch w lokalnej restauracji. Na zakończenie wypijemy piñacoladę pod Muralem Prehistorii (jednym z największych naskalnych malowideł świata) i zakwaterujemy się w casa particular w Viñales. Wieczorem krótki spacer po miasteczku, a dla chętnych kolacja (dodatkowo płatna).

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do  Soroa – miasteczka z pięknym ogrodem botanicznym specjalizującym się w storczykach. Następnie zajrzymy na dawną plantację kawy i wypijemy świetną kawę w Las Terrazas, skąd ruszymy w kierunku Guamá. Po przyjeździe lunch z mięsem krokodyla, a następnie wizyta na farmie krokodyli i rejs motorówkami po kanałach Półwyspu Zapata. Na zakończenie obserwacja kolibrów i zakwaterowanie w Playa Larga. Wieczorem wyjście na kolację (dodatkowo płatna).

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do jednej z cenotes otaczających Zatokę Świń. Czas na kąpiel oraz lunch w formule all inclusive, a dla chętnych (za dopłatą) możliwość wypożyczenia sprzętu do snorklingu. Po obiedzie przejazd na zdjęcia do Playa Girón – miejsca amerykańskiej inwazji z 1961 r. oraz na zwiedzanie Cienfuegos – miasta nazywanego „kubańską perłą południa”. W planie: spacer przez historyczne centrum Pueblo Nuevo z ratuszem, katedrą i Teatrem Tomasa Terry’ego oraz przez Bulwar i Paseo del Prado do Palacio del Valle. Drink na tarasie najpiękniejszego budynku w mieście. Zakwaterowanie w  casa particular i wyjście na kolację (dodatkowo płatna).

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku wodospadu El Nicho. Krótki trekking oraz czas na kąpiele i zdjęcia. Po południu przejazd do Trinidadu i lunch z owocami morza, z których słynie południowe wybrzeże. Zwiedzanie najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby – Trinidadu (miasto wpisane na Listę UNESCO): brukowane uliczki, pałace baronów cukrowych z licznymi kolonialnymi muzeami, główny plac – Plaza Mayor, dawny klasztor franciszkanów oraz  Canchanchara – tawerna słynna z lokalnego trunku, będącego mieszanką miodu, cytryny i aguardiente! Zakwaterowanie w casa particular w Trinidadzie, kolacja (dodatkowo płatna) i wspólne wyjście do jednego z klubów muzycznych w centrum miasta.

Dzień 8

Po śniadaniu czas na plażowanie nad Morzem Karaibskim na Półwyspie Ancón. Obiad w ranchonie przy plaży. Po południu czas wolny w Trinidadzie lub wycieczka konna przez okoliczne wioski do podnóża gór Sierra Escambray i czas na kąpiel w naturalnych basenach. Po drodze degustacja kawy (wycieczka dodatkowo płatna). Powrót do Trinidadu, kolacja (dodatkowo płatna) i nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku Doliny Cukrowni. Zjazdy na linie canopy tour, a następnie wizyta w posiadłości Manaca Iznaga z wieżą obserwacyjną i najstarszą na wyspie prasą do wyciskania soku trzcinowego. Stąd już niedaleko do stolicy prowincji – Sancti Spíritus. Krótki spacer od głównego placu do najstarszego kamiennego mostu na Kubie, wybudowanego nad rzeką Yayabo, obiad i transfer do jednego z 4* hoteli all inclusive na wyspie Cayo Santa María.

Dzień 10-13

Czas wolny na plażowanie na jednej z najpiękniejszych kubańskich plaż oraz na korzystanie z hotelowych udogodnień (bary, restauracje, sprzęt wodny, hotelowe programy animacyjne i sportowe). Możliwe także skorzystanie z wycieczek fakultatywnych sprzedawanych w hotelu (np. rejs katamaranem i interakcja z delfinami; nurkowanie).

Dzień 14

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku Hawany. Po drodze krótka wizyta w Remedios, z najstarszym kościołem na wyspie oraz zwiedzanie Santa Clara – miasta, którego zdobycie przez Che Guevarę zadecydowało o triumfie kubańskiej rewolucji. Zobaczymy Guevara Memorial (miejsce pochówku Che) i pomnik pociągu pancernego. Lunch w lokalnej restauracji i transfer do casa particular w Hawanie. Zakwaterowanie, rozstanie z przewodnikiem, kolacja we własnym zakresie.

Dzień 15

Po śniadaniu czas wolny do własnej dyspozycji i transfer na lotnisko w zależności od godziny wylotu.

Uwagi:

W cenie wycieczki: 

Nie wliczone w cenę: 

CONTACTO Y RESERVAS

Anna Jesionczak

Maciej Lopez